Neden Bağımsız Denetim Seçmeliyiz?

Neden Bağımsız Denetim Seçmeliyiz?

Güncel Haberler

Bağımsız denetim kanunların, yönetmeliklerin, standartların işletmelere dayattığı bir zorunluluk değil aksine günümüz işletmeleri için sürekliliklerini sağlamaları açısından vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Firmalar için Şeffaf, açık ve anlaşılabilir bilgi en değerli bilgidir ve bu da ancak bağımsız denetimle mümkündür. Çünkü firmanın finans yapısının belirlenmesi ve yatırım gücünün ölçülmesi firmalar için hayati önem arz etmektedir.

Aşağıdakilere doğru ve güvenilir bilgi sağlamak için bağımsız denetim gereklidir:

  • Şirket Yönetimi
  • Hissedarlar
  • Çalışanlar
  • Kredi Verenler
  • Yardımcılar
  • Kamu kurumları (BDDK, SPK)

Diğer Yazılar

BDDK’nın 24.06.2022 Tarihli Kurul Kararı (Bağımsız Denetime Tabi Olma) Hakkında Duyuru

BDDK, finansal istikrarın güçlendirilmesi ve kaynakların daha verimli ve üretken alanlarda kullanılarak kredi sisteminin etkin bir şekilde çalışmasını ve kredilerin amacına matuf bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla gerekli görülen bir makro ihtiyati tedbir olarak 24.06.2022 tarihli ve 10250 sayılı Kurul Kararı(Karar) alınmıştır.
Devamını Oku

Bağımsız Denetimin Faydaları Nelerdir?

Bağımsız denetimin, hem denetlenen firmaya, hem de kamuya ve devlete yararları söz konusudur. Yönetime doğru bilgi akışı sağlar..
Devamını Oku

Bağımsız Denetime Kimlerin İhtiyacı Var?

Denetime tabi şirketler denetim yaptırmaz ise, hangi kurum tarafından denetim mecburiyeti getirilmiş ise o kurumun düzenlemelerine..
Devamını Oku

Neden Bağımsız Denetim Seçmeliyiz?

Bağımsız denetim kanunların, yönetmeliklerin, standartların işletmelere dayattığı bir zorunluluk değil aksine günümüz işletmeleri ..
Devamını Oku

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin ..
Devamını Oku

Her türlü soru, görüş öneri ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.